ftx hacknutá kryptomena

FTX uvádza, že bolo napadnutých 415 miliónov dolárov kryptomien

Finančné správy
  • FTX identifikovala digitálne aktíva v hodnote približne 5.5 miliardy dolárov na obnovu, čo je číslo, ktoré zahŕňa 415 miliónov dolárov v „hacknutej kryptomenke“.
  • Nový generálny riaditeľ FTX John Ray vo vyhlásení uviedol, že na odhalenie týchto predbežných informácií si náš tím vyžiadal „herkulovské investigatívne úsilie“.
  • Poradcovia FTX tiež prehodnocujú platbu spätného odkúpenia akcií z FTX na kryptoburzu Binance vo výške 2.1 miliardy USD v treťom štvrťroku.

Skrachovaná kryptofirma FTX v utorok uvádza, že hodnota 415 miliónov dolárov kryptomena bola hacknutá z účtov burzy, čo predstavuje značnú časť identifikovaných aktív, ktoré sa spoločnosť snaží získať späť.

V prezentácii s názvom „Maximalizácia výnosov FTX“ právnici a poradcovia pre dlžníkov FTX aktualizovali celkové likvidné aktíva identifikované na vymáhanie a uviedli, že majú hodnotu približne 5.5 miliardy USD.

kryptomena bola hacknuta

To však zahŕňa „neoprávnené prevody tretích strán“ vo výške 323 miliónov dolárov z FTX.com (medzinárodný obchod) a 90 miliónov dolárov z FTX USA, uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Ďalšie 2 milióny dolárov z hedžového fondu Alameda Research's kryptomeny boli tiež ukradnuté, povedalo. Chýbajúca kryptomena by mohla byť spojená s hackom systémov FTX, ktorý bol odhalený krátko po tom, čo spoločnosť v novembri skolabovala.

Podľa firmy Elliptic, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, bola v tom čase ukradnutá kryptomena ocenená na 477 miliónov dolárov.

FTX vyhlásila bankrot po tom, čo vlna výberov ochromila burzu a sesterský hedžový fond Alameda. Zakladateľa a bývalého generálneho riaditeľa Sama Bankmana-Frieda v decembri obvinili federálni prokurátori z podvodu a prania špinavých peňazí. Bankman-Fried sa začiatkom tohto mesiaca priznal k obvineniam. Pred súdnym procesom, ktorý je naplánovaný na október, ho prepustili na kauciu 250 miliónov dolárov.

ZAČNITE ÚSPEŠNE OBCHODOVAŤ NA FOREXE

Vytvorili sme inovatívne  VYSOKÝ ZISK robot pre menový trh.

Odporúčame náš NAJLEPŠÍ ROBOT FOREXVPORTFOLIO v11, ktorý už využívajú obchodníci po celom svete a úspešne a znova prinášajú neobmedzené zisky.

Pre začiatočníkov aj skúsených obchodníkov!

Môžete SLEDUJTE NAŽIVO STREAMOVANIE wth náš úspech forex obchodovanie tu

najlepšia lesná robota

Poradcovia FTX tiež prehodnocujú platbu spätného odkúpenia akcií z FTX na kryptoburzu Binance vo výške 2.1 miliardy dolárov v treťom štvrťroku 2021. Binance bola prvým externým investorom do FTX, ale Bankman-Fried v roku 2021 odkúpil podiel Binance vo svojej spoločnosti.

FTX konkurz a vymáhanie, ktoré by sa mohlo vrátiť dlžníkom

Počas vystúpenia na CNBC v decembri bol generálny riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao požiadaný o možné vrátenie 2.1 miliardy dolárov v rámci konkurzného konania FTX.

"Myslím, že to necháme na právnikov," odpovedal Zhao na otázku, či je na to pripravený poslať peniaze späť. "Myslím si, že náš právny tím je dokonale schopný to zvládnuť."

20-stranová prezentácia právnikov FTX a odborní poradcovia poskytuje rozpis majetku FTX a miesta, ktoré hľadajú potenciálne vymoženia, ktoré by sa mohli vrátiť dlžníkom. To zahŕňa majetok v hodnote stoviek miliónov dolárov na Bahamách, kde Bankman-Fried žil a viedol spoločnosť.

"Dosahujeme významný pokrok v našom úsilí o maximalizáciu návratnosti a náš tím si vyžiadal herkulovské vyšetrovacie úsilie, aby sme odhalili tieto predbežné informácie," uviedol v utorňajšom vyhlásení John Ray, ktorý počas reštrukturalizácie pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti FTX.

Napriek oddeleniu likvidných od nelikvidných tokenov, prezentácia zahŕňala 529 miliónov dolárov v hodnote XNUMX miliónov dolárov v hodnote XNUMX miliónov dolárov, ktorú vydala spoločnosť FTX, FTT, v rámci „likvidných“ aktív burzy. FTT stratil viac ako 90 % svojej hodnoty od začiatku novembra.

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *